ВІДДІЛЕННЯ БЕЗВІДРИВНОЇ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ ОДЕСЬКОГО КОЛЕДЖУ ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
У післявоєнні роки навчання студентів в Одеському технікумі залізничного транспорту ім.Ф.Е.Дзержинського здійснювалося на денному та вечірньому технікумі. З метою підготовки студентів-заочників, у навчальному закладі було відкрито учбово-консультаційний пункт всесоюзного заочного технікуму(УКП ВЗТ), який підпорядковувався Головному управлінню навчальних закладів СРСР.
З кожним роком число студентів-заочників збільшувалося, що стало приводом до відкриття у 1954 році самостійного заочного відділення. На заочному відділенні готували техніків-механіків тепловозного господарства, техніків-експлуатаційників, техніків-електромеханіків ізотермічного рухомого складу і холодильного господарства. У подальші роки заочне відділення розширювало свої можливості з підготовки кадрів залізничного транспорту, і на заочному відділенні розпочали готувати фахівців електрорухомого складу, механізації обліку і обчислювальних робіт, бухгалтерського обліку.
Сьогодні на відділенні безвідривної підготовки та професійного навчання методистами працюють Калугіна Ірина Володимирівна, Федорів Марина Ярославівна.
У 2003 році в технікумі було відкрито відділення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів(ППК). У 2007 році заочне відділення та ППК об’єднали в єдине відділення, що отримало назву «відділення безвідривної підготоки та професійного навчання».
На сьогоднішній день відділення безвідривної підготовки та професійного навчання Одеського коледжу транспортних технологій готує молодших спеціалістів за спеціальностями:
- Технічне обслуговування, ремонт та експлуатація тягового рухомого складу;
- Технічне обслуговування і ремонт вагонів;
- Організація перевезень і управління на залізничному транспорті;
- Обслуговування і ремонт залізничних споруд та об’єктів колійного господарства;
- Монтаж, обслуговування та ремонт автоматизованих систем керування рухом на залізничному транспорті;
- Електропостачання;
- Бухгалтерський облік.
У різні роки контингент студентів-заочників сягав до 600-800 студентів. За роки існування заочного відділення було підготовлено понад 10 тисяч молодших спеціалістів, підвищено кваліфікацію понад 5 тисячам фахівців залізниць України, підготовлено і випущено понад 300 фахівців робітничих професій залізничного транспорту.